Думки вголос: пишаюсь медиками

Андрій Букін

Виконавчий директор ГО "Клуб "Шанс". Експерт з питань бюджету та охорони здоров‘я. Навчався в Українській академії банківської справи. Юрист. СумДПУ. Практичний психолог. СумДУ. Бізнес-адміністрування. Має досвід 7 років роботи у…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
25 листопада 2020

Історії, що відбуваються в медичній галузі – заслуговують окремого детективного опису і я впевнений, що про цей абсурд буде написано достатньо художньої літератури, коли все налагодиться.

Але цього разу мені б хотілося, розповісти про реальний стан речей серед пересічних лікарів на Сумщині.

За поточну добу кількість людей, що захворіла на covid-19 у області склала більше 1000 осіб. І це тільки офіційна статистика. Скільки насправді хворих – залишається тільки здогадуватися. Але те, що наше маленьке містечко за статистичними даними по хворих в 3,5 рази перевищує кількість хворих ніж у столиці.

Про те, що нині передова не тільки на фронті – говоримо вже вісім місяців. Але чи достатньо про це говорити? І чи усвідомлює пересічний громадянин всю складність роботи у нинішніх умовах у лікарнях? Чи усвідомлює громадянин, яке навантаження звалилося на медиків?

Звісно, що під час такого спалаху епідемії медичний персонал – це група ризику, яка буде постійно стикатися з загрозою захворіти. Захворіти саме на робочому місці, бо постійно комунікує з хворими. І це ж очевидно, бо хворі – комунікація – передача вірусу – хвороба.

Але, як виявилося, це не очевидно для керівництва. Від так, від медичного персоналу, що перебуває на лікарняному по COVID-19 та планує виходити на роботу для виплати лікарняного, вимагають ряд документів. А саме: довідку про останній медичний огляд, лікарняний та пояснювальну!

Пояснювальну записку вимагають з медичного персоналу, про те, що хворобу вони підхопили поза медичним закладом! Тобто, працюючи з хворими, медичні працівники мають писати пояснювальну записку, про те, що вони припустилися дурості (помилки), знехтували особистою безпекою і підхопили вірус у маршрутці, супермаркеті, дискотеці чи ще десь.

Ви розумієте наскільки абсурдне дане твердження та цей примус у пояснювальних! Ви розумієте, наскільки це обурює медичний персонал!

Насправді, подібні факти повертають нас у часи советов, коли проблема замовчувалася, хоча вона була очевидною.

Мені просто цікаво, чи знає керівництво міста про подібні проблеми? Чи доходить ця інформація до обласного департаменту охорони здоров’я?

Якщо такої інформації немає у наших чиновників – то є сумнів у їх компетенції. Якщо вони володіють цією інформацією – то це покриття керівників медичних закладів.

Я пишаюся роботою наших медичних працівників, вони роблять колосальну роботу – яку мало хто помічає. Але мені б хотілося, щоб їх поважали, як у суспільстві, так і їхнє керівництво. Мені хочеться, щоб проблеми вирішувалися, а не замовчувалися.

Лікарі, що захворіли на COVID-19 на робочому місці, мають отримувати гідну компенсацію та всебічну медичну допомогу.