1 грудня 2013 року на київський Майдан вийшли 2,6 млн громадян, які були об’єднані однією метою – змінити курс країни, зупинити інтеграцію з московією. Жодна політична чи громадська сила/структура не змогла б самотужки це зроби як до так і після тієї події. Ми тоді здобули перемогу. Потім було волонтерство, фронт – але запорука всіх наших перемог була виключно в єдності.
Сьогодні різними псевдопатріотами запущені провокативні дописи, які покликані розділити українців на релігійних/нерелігійних, на східняків/западенців, на україномовних/російськомовних, прогресивних/регресивних, освідчених/малоосвідчених. Вони користуються принципом «divide et impera» (розділяй і володарюй). Їхня мета – поляризувати суспільство, щоб люди почали сваритися одне з одним. Ці люди підмінюють поняття, використовуючи слово Боже для війни та розбрату, а не для братерства та любові. Використання московського наративу про зовнішнє керівництво країною, про внутрішніх ворогів, на кшталт «соросят» і тому подібне. Вони сіють сумнів серед людей – тих, хто стоїть поряд з тобою, тих, хто буде пліч-о-пліч на Майдані.
Це все сценарій москви, яка фінансує подібні групи через підприємців та релігійні організації. Звісно, ніде не знайдеш цю інформацію, публічних звітів чи суму переданих коштів – на то вона і є підпільна провокативна робота на ворога. Їм треба підвести події в країні до єдиного знаменника – «громадянська війна», а без розбрату у суспільстві це не можливо. Тому час від часу з’являються провокативні дописи, відео, шалений шквал коментарів, які межують з безглуздям.
Як розпізнати такого псевдопатріота/групу, який розпалює ворожнечу?
- Як правило, не воював;
- Як правило, не волонтерив;
- Як правило, не писав дурниць до того;
- Як правило, не має стійкого авторитету в суспільстві;
- Як правило, не веде активе громадське життя;
- Як правило, публікації вподобають обмежене коло людей;
- Як правило, 2-4 людини, які постійно приходять у коментарі на підтримку і накидаються на тих хто незгоден з їхньою позицією.
Що треба робити?
- Не вступати у дискусію;
- Не вести полеміку;
- При зустрічі наголошувати на тому, що він розколює суспільство;
- Поширювати інформацію серед друзів/знайомих про цю публіку;
- Якщо серед ваших знайомих раптом з’явилась така людина, то після ґрунтованої розмови з ним слід обмежити спілкування.
Ми стоїмо на порозі чергової хвилі протестів, загострення активної фази війни. Але якщо на фронті все зрозуміло (тут сидим – туди біжимо – ось тут стріляємо), то в інформаційній війні все набагато складніше. Я закликаю людей доброї волі уникати подібних провокацій і приділяти максимум уваги аналізу інформації та надійності її джерел.
Не будьте емоційними – емоції затьмарюють розум!
P.S. Яскравий приклад використання псевдопатріотів у розхитуванні ситуації у Закарпатті!
Детальніше https://cutt.ly/thlFc9u