Думки вголос: бюджет смерті

Андрій Букін

Виконавчий директор ГО "Клуб "Шанс". Експерт з питань бюджету та охорони здоров‘я. Навчався в Українській академії банківської справи. Юрист. СумДПУ. Практичний психолог. СумДУ. Бізнес-адміністрування. Має досвід 7 років роботи у…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
01 грудня 2020

У наступному році поліпшення у галузі медицини не передбачається. А ні підвищення заробітної плані лікарям, а ні розширених послуг на первинці та вторинці для пересічного громадянина.  Насправді це бюджет смерті.

Уряд оприлюднив проект бюджету до другого читання, де проігнорована основна вимога – 5% від ВВП.

Власне, проблема в тому, що наша країна просто недофінансовує галузь охорони здоров’я. Натомість з екранів телевізорів чиновники наввипередки розповідають про провальну реформу, про покращення з нового року та план виходу боротьби з епідемією. Так от, правда полягає в тому, що влада не робить жодних висновків, і у наступному році нас чекають такі ж статті витрат, як і в цьому році, тільки все помножене на пандемію. І популістичні заяви – це відверта брехня! Уряд не зробив необхідних кроків задля забезпечення медичних працівників та поліпшення лікування хворих – це чітко прослідковується у бюджеті.

Натомість:

1,5 млрд на створення клінічної бази в Національному інституті раку

1,2 млрд на будівництво "Охматдиту"

332 млн на реконструкцію Інституту серця

389 млн на пілотний проект по трансплантації

та інші невеликі зміни.

З вимог пацієнтських організацій було додано 700 мільйонів на ліки  з 7,7 млрд необхідних!

Натомість в регіонах відбувається дива дивні з медичним персоналом та їх керівництвом. У нашій області директора КНП в примусовому порядку змушують лікарів/медичний персонал писати заяви про добровільну відмову від «ковідних» в разі зараження хворобою на робочому місці! Або пиши заяву, або звільняйся!

У Черкасах пішли далі. Історія з лікарем Олегом Гайда, що вмер від COVID-19, який підхопив на робочому місці. Ще 30 червня відбулась трагічна подія: лікар підхопив на роботі хворобу і помер. З того часу його син збирав купу паперів та довідок, щоб довести, що батько підхопив COVID-19 на роботі. Була комісія і вона підтвердила цей факт. Проте замість допомоги Фонд соціального страхування України подав до суду!

Отже, коли ви бачите, чуєте чи спостерігаєте за тим, як чиновники розповідають про соціальний захист медиків, про їх всезахищенність, про вдячність – НЕ ВІРТЕ ЇМ! ВОНИ БРЕШУТЬ!

Відосікі, брифінги чиновників та суєта навколо епідемії  – це не більше, ніж зрежисована вистава.

Україна приймає бюджет смерті на 2021 рік з легкої подачі Уряду!

P.S. До слова, вчителям, так як і медикам, не передбачено підвищення заробітних плат та соціальних гарантій.