Депутати Сумської міськради: 6 безхатченків і один жебрак

Автор 

Про результати кампанії декларування доходів та майна депутатами Сумської міської ради.

Безхатченки

Із 42 депутатів Сумської міської ради, шестеро не задекларували ані будинку, ані квартири, навіть кімнати в гуртожитку, чим можуть привернути увагу правоохоронців. Адже за законом декларувати потрібно не тільки власність і офіційно орендоване житло, а всі об'єкти нерухомості, якими користується депутат. Навіть якщо він живе безоплатно у квартирі родичів або друзів, таку нерухомість все рівно необхідно декларувати.

Найбільше депутатів-безхатченків виявилось у фракції ВО «Свобода». Всі три її члени не користуються нерухомістю як житлом.

Так, до безхатченків себе зарахував Дмитро Амосов - 44-річний депутат від «Свободи». Безхатченком виявилася і його колега Юлія Левченко. Ні вона, ні її чоловік Ігор Карпов, який також зобов'язаний декларувати свої доходи (він працює в Управлінні інформаційно-аналітичної підтримки ГУ Нацполіціі в Сумській області) житла не задекларували. Із об'єктів нерухомості вони вказали тільки ділянку в Сумах площею 4,18 сотки. Коротше, живуть прям як у гаслі партії, «на СВОїй, БОгом ДАній землі».

Ще далі пішов «свободівець» Сергій Татаренко. У нього, судячи з декларації, не тільки житла нема, його сім'я (депутат, дружина і двоє дітей) за цілий рік жодної копійчини доходу не отримувала. У декларації записаний лише подарунок від міськвиконкому вартістю 196 гривень, але й той не в грошовій формі. Наявних заощаджень депутат також не задекларував. За що жив цілий рік, невідомо. Може, у нього сім'я сонцеїдів?.. У той же час цей жебрак і безхатченко, згідно із декларацією, із 2011 року є керівником і засновником ТОВ «Сумське життя», яке займається рекламною діяльністю, кафе та їдальнями.

татаренко

Депутат Сергій Татаренко відповідно до декларації є безхатченком і жебраком.

У списку безхатченків виявилися і два «батьківщінця». При цьому один із них за підсумками кампанії декларування-2017 став найбагатшим депутатом Сумської міськради. Це член фракції «Батьківщина» В'ячеслав Калініченко. Загальна сума, зазначена ним у розділі «Доходи, в тому числі подарунки», становить більше 9,4 млн гривень. При цьому від підприємницької діяльності пан Калініченко отримав всього 811,347 тис. грн. Левова частка його доходу - 8,527 млн грн - це поворотна фінансова допомога, надана депутату самим собою, принаймні так він написав у декларації. Також В'ячеслав Калініченко задекларував грошові активи у вигляді коштів, які він позичив третім особам. Цими третіми особами вказані підприємства, одноосібним власником яких є сам депутат. За даними декларації, пан Калініченко позичив більше 2 млн грн агропромислової компанії «Агротехніка» і більше 7,7 млн грн - ТОВ «Регіональний шинний склад». Нагадаємо: при цьому він взагалі не задекларував житла. Із нерухомості у декларації депутата вказано
тільки ділянку площею 7,75 соток. Дочка депутата, судячи із декларації, теж безхатченко. Ну, або ж пан Калініченко повідомив недостовірну інформацію Національному агентству запобігання корупції.

Депутат-«батьківщінець» Ольга Фірсова теж безхатченко. Разом із чоловіком і трьома дітьми. Із п'яти задекларованих членів її сім'ї в минулому році дохід отримувала тільки сама пані Фірсова, вона заробила 61 422 грн. Ну, це ще нічого - в 16-му році вони весь рік прожили на 9 тисяч гривень. Принаймні за декларацією.

Не оминули безхатченки і фракцію БПП «Солідарність». Депутат міськради, директор «Сумського центру профтехосвіти» (колишнє ПТУ №2) Віталій Мельник разом із дружиною
і сином в минулому році житлом не користувалися. Із нерухомості у декларації депутата записані лише дві ділянки у Хмельницькій області площею 4,57 і 136,52 соток, які депутат отримав у власність в травні 2017 року.

Три фракції міськради із шести безхатченків не мають. Це «За Україну!», «Оппоблок» і «Самопоміч».

Жебраки

На другому місці за бідністю після взагалі не маючого доходів «свободівця» Сергія Татаренко, виявився Денис Бутенко із фракції «Самопоміч». Його дохід за минулий рік склав 16 763 грн, які він задекларував як зарплату, отриману на основному місці роботи. Судячи із декларації, працює пан Бутенко менеджером зв'язків із громадськістю та реклами медіа-відділу організацій Департаменту комунікацій апарату Виконкому Політичної партії «Об'єднання «Самопоміч». Не багато платять своїм працівникам в політпартії, але в порівнянні з 2016-м роком у Дениса Бутенко прогрес є: тоді він задекларував всього дві гривні доходу на рік.

Третій найбідніший депутат - Дмитро Хандурін із «Солідарності» з річним доходом в 39 014 грн. Проте у нього були готівкові заощадження $11 тисяч (в 2016-му було 14 тис.), 1,5 тис. Євро і 10 тис.грн (в 2016-му було 35 тисяч).

На четвертому місці за бідністю теж представник фракції БПП «Солідарність» Дмитро Наталуха. У його родині (депутат, дружина, дочка) дохід в 2017-м отримував тільки сам Дмитро. За рік депутат заробив 54 447 гривень.

У п'ятірку найбідніших депутатів потрапив і член фракції «За Україну!» Євген Косяненко - засновник і власник двох підприємств: ТОВ «Суміекострой» і жеку «Коменерго-Суми».
У розділі «Доходи, в тому числі подарунки» пан Косяненко вказав всього 58 093 грн.

Мільойнери

Незважаючи на наявність безхатченків і бідних у Сумській міській раді практично кожен третій депутат - мільйонер. Так із 42 обранців у 13-ти суми, зазначені в графі «Доходи, в тому числі подарунки», перевищують мільйон гривень. Найбільший сукупний дохід, нагадаємо, вказав «батьківщінец» В'ячеслав Калініченко (9,437 млн грн).

На другому місці депутат з фракції «Самопоміч» Олександр Іванов із річним доходом у 5 541 709 грн. При цьому 5,072 млн.грн депутат отримав від підприємницької діяльності. І це найбільший офіційний дохід із зазначених в деклараціях сумських депутатів. ФОП Іванов займається будівництвом житлових і нежитлових споруд. Крім цього, пан Іванов володіє 50% статутного капіталу ТОВ «БК«Аквабуд», основний вид діяльності якого теж будівництво. Окрім доходу, пан Іванов задекларував заощадження в банку - 84 232 грн і готівку - 2,15 млн грн.

Иванов

Депутат Олександр Іванов минулого року отримав найбільший офіційний дохід від підприємницької діяльності - 5,072 млн.грн.

Третє місціе за сумою, записаною в розділі «Доходи, у тому числі подарунки», посів член БПП «Солідарність» Расул Галаєв із 3 306 399 грн. Із них 2 млн. грн. дружина депутата позичила у іноземного громадянина Абдурахмана Камілова. Відповідно до декларації, дружина Галаєва в минулому році купила новий Мерседес E430 за 2,62 млн грн. А сам пан Галаєв продав свою AUDI А6 2011 випуску всього за 49 тис. грн, хоча ще у 2014-му ціна цього авто становила 400 тисяч гривень.

Четверте місце в списку мільйонерів-депутатів міськради зайняв «батьківщінец» Ігор Кушнір. Загальна сума задекларованого ним сімейного доходу склала 1 581 284 грн., з них більше половини - 839 тисяч - від підприємницької діяльності отримала дочка депутата Поліна Кушнір. Із декларації депутата пропала готівка, в той час як у 16-му році він показував 90 тис. доларів і 35 тис. грн на сім'ю. Зате з'явилося нове нежитлове приміщення. У листопаді минулого року депутат разом із дружиною і дочкою придбав приміщення площею 819,1 кв. м, вартість якого за останньою оцінкою склала 3 894 600. У квітні минулого року пан Кушнір придбав собі Тойоту RAV 4 за 978 236 грн, а CITROEN 2013 року він продав за 486 тис. грн.

Також до списку депутатів із загальним сімейним доходом понад мільйон гривень потрапив Володимир Шилов ( «Батьківщина»), задекларувавши 1,575 млн грн, із яких 1,5 млн грн - дохід від продажу майна. Шилов-старший також вказав у декларації готівкові заощадження 160 000 грн (в 2016-му було 250 тис.) і 35 тис. доларів (було 77 тис. доларів).
У листопаді минулого року цей депутат і його дружина придбали собі по Лексусу. Володимир Олександрович купив Lexus ES 250 за 1 132 557 грн, а Галина Шилова - Lexus RX200t за 1 410 926 грн. Лексуси замінили в гаражі Шилових Мерседеси ML 250 CDI 4 MATIC 2012 року і GLE350D 4 MATIC 2015 року. Продав пан Шилов і ВАЗ 2123 2007 року випуску.

Уся фракція «Оппоблока» в Сумській міськраді також потрапила до списку тих, у кого сукупний сімейний дохід в деклараціях перевищив мільйон гривень: Ігор і Юрій Перепека (по 1,54 млн грн у кожного), Геннадій Гризодуб - 1,27 млн ??грн, Віталій Жиленко - 1,089 млн грн. У компанію до них потрапив і підозрюваний прокуратурою у вимаганні хабара депутат від БПП «Солідарність» В'ячеслав Степченко - 1,452 млн грн. Його колега по фракції Вікторія Гробова, що працює директором обласного Департаменту освіти і науки, також за рахунок чоловіка-підприємця опинилася у списку депутатів-мільйонерів (1,31 млн грн).

У директора КП «Міськводоканал» Анатолія Сагача в розділі «Доходи» вказано 1 387 210 грн. разом із отриманим кредитом. Також депутат-«батьківщінец» задекларував готівкові заощадження сім'ї: 175 тис.грн, 21,8 тис.євро, $24,4 тис. У минулому році він отримав у подарунок від Інни Сагач автомобіль MITSUBISHI Outlander 2.4 2008 року вартістю 149 600 грн, при тому, що за такі гроші можна купити лише зламану машину такої моделі, а в робочому стані подібні авто коштують від 9 тис. доларів. тобто мінімум на 100 тис. грн дорожче.

Ну і замикає коло депутатів Сумської міськради із мільйонними сімейними доходами депутат від БПП «Солідарність» Оксана Малюк - дочка голови Сумської облради Володимира Токаря. У її декларації зазначено 1 322 691 грн. доходу, плюс на чоловіка задекларовано 340 тисяч доларів наявних заощаджень. Із червня 2017 року Оксана Малюк володіє Мерседесом GLE 250 d 4MATIC за 1 482 000 грн. Відзначилися: біткоіни, логотип і швейцарський годинник.

малюк

Депутат Оксана Малюк - єдина у Сумській міськраді, у кого задекларована криптовалюта біткоін.

Депутат Оксана Малюк задекларована не тільки мільйонний сімейний дохід, а й цінне рухоме майно - швейцарський годинник Perrellet, якими вона володіє з 31 грудня 2007 року. Крім того, пані Малюк єдина із сумських депутатів, у кого в декларації записана криптовалюта біткоін. Так її чоловік Олександр Малюк із 4 січня 2014 року володіє біткоіном. На дату придбання у нього було - 288 одиниць.

А однопартієць Оксани Малюк депутат Олексій Рябенко - єдиний, у кого задекларовано право на графічне зображення знака товару або послуг.

Олег Очкалов

Виконавчий директор "Бюро аналізу політики"

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн