Дайош мораторій на приватизацію коммайна в історичній частині Сум!

Автор 

Один із епізодів у сфері оренди та приватизації комунального майна м. Суми за «відкатаною» схемою.

За адресою вул. Петропавлівська, 53 на першому поверсі є приміщення площею 51м.кв., яке знаходиться в історичній частині міста, на першій лінії. Там раніше розташовувалася «Укрпошта».

Торік міська влада почала судовий спір з «Укрпоштою» про розмір орендної плати за це приміщення. Врешті-решт, наприкінці 2013 року «Укрпошту» виселили з даного приміщення. Міська влада в особі управління комунальної власності замість того, щоб оголосити конкурс на право оренди цього приміщення і на конкурсній основі визначити переможця з найбільшою орендною платою, 25 грудня 2013 року уклала договір з ТОВ «ІКС-ПРЕС».

Засновник ТОВ «ІКС-ПРЕС» – такий собі Руслан Сурма. Про нього відомо, що він у 2010 році балотувався по одному з округів до Сумської міської ради від партії «Молода Україна». На той момент главою міського осередку партії «Молода Україна» був Олександр Соколов, син Олега Соколова (члена виконкому у 2010-2014 роках за квотою Партії Регіонів). Пізніше ще два джерела підтвердили, що ТОВ «ІКС-ПРЕС» входить до орбіти інтересів Олега Соколова. Вже на початку 2014 року в цьому приміщенні йдуть ремонтні роботи.

Оскільки за видами діяльності ТОВ «ІКС-ПРЕС» відноситься до підприємств, що займаються видавництвом, воно на законних підставах отримало пільгову орендну плату. Розмір орендної плати становить трохи більше 1100 гривень на місяць, тобто 21 грн. за 1 квадратний метр. За інформацію дякуємо «Панорамі».

Минуло 4 місяці. І ось 29.04.2014 на розгляд депутатської комісії з питань комунального майна виноситися рекомендація Сумській міській раді включити зазначене приміщення за адресою вул. Петропавлівська, 53 до списку об'єктів, що підлягають приватизації у 2014 році. (Див. фото).

dodatok Kolya

Таким чином підприємство ТОВ «ІКС-ПРЕС», сплативши до міського бюджету менше 5000 гривень за оренду, виявило бажання приватизувати дане приміщення.

Треба віддати належне комісії з питань комунального майна – вона відмовилася включити це приміщення до списку об'єктів на приватизацію.

На найближчій сесії Сумської міської ради на розгляд депутатів виноситиметься питання введення мораторію на приватизацію приміщень в історичній частині міста. Сподіватимемося, що сумські депутати таки проголосують за прийняття даного рішення, щоб зняти всі питання щодо сумнівних спроб приватизації комунального майна.

 

Микола Чернотицький

Експерт з питань комунальної власності та земельних ресурсів, медіа-експерт, експерт "Бюро аналізу політики", голова Сумської обласної громадської організації «Freedom media»

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн