А тепер про лінійний прискорювач

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
13 січня 2021

У двох попередніх публікаціях я описував, як колаборанти з ОПЗЖ підім'яли під себе "Слуг Народу" в Сумській області:

https://www.facebook.com/oleg.medunitsya/posts/3706726239411127

https://www.facebook.com/oleg.medunitsya/posts/3715291945221223

Знаючи нахили перших, залишилось дочекатися, коли в цій історії являться мутні схеми. Не забарилось!

Оскільки грошей в бюджеті немає, то реалізувати схему було вирішено взявши кредит у визначеному банку і на ці гроші реконструювати приміщення та встановити там, лінійний прискорювач.  Обслуговування кредиту повісити на бюджет Сумської області. Мова йде про суму в 80 млн.грн.

Отже, за інформацією яка потребує перевірки, в Сумській обласній раді створено організоване злочинне угруповування (ОЗУ) з метою заволодіння бюджетними коштами. В цій публікації буде описано її ймовірних учасників та їх роль.

1. Юрій Чмирь, голова фракції ОПЗЖ, колишній голова Сумської ОДА,  колишній заступник керівника Адміністрації Президента Януковича, фігурант кримінальних справ. Організатор та ідейний натхненник схеми, яка полягає в тому, щоби за кредитні кошти, які надані державним "Укрексімбанком" організувати купівлю у потрібної фірми лінійного прискорювача торгової марки Elekta для Сумського обласного онкологічного диспансеру. Юрій Чмирь намагається схилити відповідних працівників структурних підрозділів Сумської ОДА переробити проєкт реконструкції приміщення для прискорювача подібного типу, а також виписати тендерну документацію під закупівлю.  Він також схиляє до співпраці голову Сумської обласної ради Віктора Федорченка. За пропозицією Чмиря Федорченко вже організував декілька робочих нарад в приміщенні обласної ради зі згаданої тематики. За замислом Чмиря Віктор Федорченко має забезпечити результативні голосування більшості депутатів Сумської ради з питань, які б дали можливість реалізації даної схеми.

2. Желько Гранатір громадянин однієї з країн Європейського Союзу.  Представник однієї з компанії, що поставляє медичне обладнання. Фігурант кримінальних впроваджень.  Колишній позаштатний радник з медичних питань Юрія Чмиря.  Займався питанням підбору і постачання медичного обладнання за часів його каденції головою Сумської ОДА.  Його ймовірна роль - це забезпечити продаж лінійного прискорювача з подальшим переведенням частини коштів у готівку для привласнення. З метою реалізації умислу  ця особа вже відвідала Сумську область де він брав участь у нараді скликаній громадянином Федорченком.

3. Ігор Яговдик. Колишній заступник Чмиря, колишній голова Сумської ОДА. Зараз працівник "Укрексімбанку". Його завдання переконати правління банку і забезпечити надання кредиту бюджету Сумської області для реалізації умислу Чмиря. Саме коштами кредиту має бути покрита ця сумнівна оборудка. Подальше обслуговування кредиту буде здійснюватися платниками податків Сумської області.  З метою реалізації умислу  даний громадянин вже відвідав Сумську область де брав участь у нараді скликаній громадянином Федорченка.

Інформаційну підтримку діяльності ОЗУ надають сайт "Дебати" та газета "Наша Сотня". З метою приховати справжній замисел в публікаціях на сайті Сумської обласної ради про реалізацію цього проєкту свідомо нічого не повідомляється про кредит, а замість цього слова вживається словосполучення "фінансова допомога банку".

Залишається нез'ясованим дві справи. Наскільки голова обласної ради втягнутий в діяльність ОЗУ. І яка позиція керівництва обласної державної адміністрації. Без дієвої підтримки перших осіб області, надання відповідних  вказівок керівникам структурних підрозділів реалізація цієї схеми неможлива. Запасаємося попкорном і спостерігаємо за перебігом. Особливо рекомендовано для прочитання представникам відповідних органів.