А на «Барсу» чому грошей не дали?

Автор 

За час свого перебування на посаді губернатора Юрію Чмирю подобалось будувати. Не те щоб будувати, а радше освоювати кошти на реконструкцію різних об’єктів. Так, наприклад, проводити тендери у  Юрія Павловича вважалось «поганим тоном». Усі «значні» тендери, в основному, проводилися за процедурою закупівлі в одного учасника.

Так, у кінці 2010 року Юрій Чмирь отримав 49 млн. державних коштів, які були віддані без тендеру київській фірмі «Ярослав» на будівництво психдиспансера по вул. Ковпака. Щоправда, будували психдиспансер, а побудували діагностичний центр.

У 2011-2012 роках в м. Конотоп почали будувати пологовий будинок. Сума угод становила 89,9 млн. гривень. У жовтні 2012 року в Конотопі Юрій Чмирь навіть перерізав стрічку. Правда, будували пологовий будинок, а побудували діагностичний центр. Цікаво, що тендер на закупівлю обладнання для непобудованого пологового будинку провели 13 грудня 2013 року. Сума угоди - 19,9 млн. гривень.

У тому ж 2011 році розпочалось будівництво Охтирської ЦРЛ. За словами тепер вже екс-очільника області,  ще навесні 2012 року в Охтирці мав відкритись медичний заклад європейського рівня. Не відкрився.

«Бюро аналізу політики» має у своєму розпорядженні документ щодо об’єктів Сумської області, будівництво яких планується профінансувати з державного бюджету в 2014 році.

1 copy

Тобто тепер в 2014 році планується надати Сумській області 118 млн. гривень субвенцій. Ці кошти будуть спрямовані на: добудову пологового будинку м. Конотоп – 16,7 млн. гривень, Охтирської  ЦРЛ – 45,9 млн. гривень, Сумського психдиспансера – 47, 3 млн., школи в с. Гребениківка – 11,4 млн.

Таким чином, платники податків двічі оплатять «хотєлки»  Юрія Павловича, який спочатку декларував будівництво одного об’єкту, а будував зовсім інший.

Також у списку відсутня ще одна забава екс-губернатора, а саме «Барса». Попри всі заяви Чмиря, що «основну суму коштів дадуть спонсори», фінансування в 2013 році відбувалось виключно з обласного бюджету, іноді за рахунок зменшення фінансування працівникам освіти.

Очевидно, що Микола Азаров не оцінив футбольні ініціативи перспективної області і вирішив не фінансувати цей об’єкт. Тож освітяни області мають готуватися до чергового урізання фінансування галузі на користь «Барси».

Крім того, показово те, що в переліку відсутні будь-які об’єкти, розташовані в м. Суми. Так, наприклад, вже кілька років у Сумах потрібно побудувати каналізаційний колектор. Від нього залежить нормальне функціонування каналізаційної системи м. Суми. Вартість робіт становить 15 млн. гривень. Міська влада неодноразово зверталася до Кабміну з проханням виділити ці кошти, проте уряд вважає за недоцільне турбуватися про 300-тисячне місто.

            

Олег Очкалов

Виконавчий директор "Бюро аналізу політики"

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн